Pogadanki o fotografii

Czym jest fotografia? Jaką posiada siłę przekazu? Ile możemy dać od siebie dla fotografii? Wreszcie, co tak naprawdę chcemy pokazać światu poprzez nasze kadry? Na pozór proste pytania, ale czy na pewno?

Niedawno, miałem przyjemność spotkać się z wychowankami pewnego przedszkola oraz szkoły w Łobzie. Spotkanie poprowadziłem w formie prelekcji, o podstawach fotografii. Zademonstrowałem dzieciom jak wygląda lustrzanka cyfrowa, jak jest zbudowana oraz na jakiej zasadzie wykonywane są ekspozycje. Umożliwiłem każdemu z dzieci, wyzwolenie migawki oraz sprawdzenie na podglądzie wyświetlacza, jak dane zdjęcie wygląda pod względem technicznym.
Muszę stwierdzić przy okazji, że wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały mojej pogadanki o pasji fotograficznej. Czynnie udzielały się w wykładzie, zadając różnego typu pytania, związane z podstawami fotografii, na które bardzo chętnie odpowiadałem.
Niezmiernie cieszę z tego spotkania, ponieważ dałem dzieciom możliwość zapoznania się z lustrzanką, ekspozycją, co w efekcie przyniosło im dużo frajdy. Przy okazji wykonałem krótki fotoreportaż na temat edukacji poprzez zabawę a także mini-sesję plenerową z dziećmi, które wyraziły taką chęć.

Czekam z niecierpliwością na kolejne spotkanie i wykład, tym razem o mojej drugiej pasji, jaką jest astrofotografia.

Do zobaczenia dzieciaki!

Obrazek użytkownika Edytor
26 lis, 2015

Zobacz również

Niech żyje bal!

Wshód Księżyca w okolicach Skrzatusza

Zjawiskowa pełnia

jesienna sesja rodzinna w okolicach wałcza

Jesienne plenery w obiektywie